راهنمای کاربری ویلچر برقی

راهنمای کاربری ویلچر برقی

احتیاط های عمومی

۱-زمانی که سیستم جسمی، بینایی شما به علت استفاده از دارو دچار اختلال شده از ذستگاه استفاده نکنید
۲-از کج رفتن ب رزی سراشیبی ها خوداری کنید
۳-در هنگام حرکت از خاموش کردن دستگاه اجتناب کنید
۴-هنگام عبور از سربالای و سراشیبی روی خط مستقیم حرکت کنید
۵-در هنگام دور زدن سرعت دستگاه را کم کنید
۶-از طی کردن عرض سراشیبی ها خوداری کنید و در سراشیبی ها از دور زدن بپرهیزید
۷- در سراشیبی از حرکت به عقب خوداری کنید
۸-به خاطر داشیه باشید که فقط یک نفر مجاز به راندن وسیله می باشد
۹-در زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید اینکار جهت افزایش طول عمر باطری خواهد شد
۱۰-در مواقع بارندگی و مکان های لغزنده از دستگاه استفاده نکنید
۱۱-از تماس مستقیم با آب خوداری شود

 

نکاتی درباره اختلال الکترومغناطیسی

اختلال الکترومغناطیسی از طریق انرژی امواج الکترومغناطیسی خارجی مانند ایستگاهای رادیو و تلویزیون، دستگاه های کنترلی باز کننده در پارکینگ ها، تلفن های رادیویی و غیره ایجاد می شود که این امواج می تواند بر سیستم کنترلی ویلچر تاثیر گذار باشد تحت این شرایط ترمز از کار خواهد افتاد و یا ویلچر خود به خود حرکت خواهد کرد یا از مسیر خارج میشود. این عوامل ممکن است موجب خرابی سیستم کنترلی شود.
شدت میدان الکتریکی را میتوان با معیار ولت بر متر اندازه گیری کرد. مقاومت ویلچر در برابر شدت اختلال الکترومغناطیسی به طور کلی به عنوان قابلیت ایمنی نامیده می شود. استاندارد صنعتی کل ۲۰ ولت بر متر است
که این ویلچر قابلیت ایمنی برای میدان الکتریکی ۲۰ ولت بر متر را حاصل میکند.

نکته:
۱-اگر از رادیو و تلفن همراه و دیگر ابزار های برقی استفاده میکنید ویلچر شما بسیار آسان تر میدان های الکتریکی خارجی را دریافت میکند
۲-اگر دستگاه از کنترل شما خارج شد به سرعت آن را خاموش کنید و زمانیکه به منطقه ایمنی رسیدید دستگاه را روشن کنید.

 

دستورالعمل هایی برای نصب و کنترل کننده

هنگام در آوردن ویلچر از بسته بندی مراقب باشید که به وسیله ای آسیب وارد نشود و مطمئن شوید بسته دستگاه شامل همه اجزای موتور، صندلی، روکش،پدال پا و دو باطری باشد.

نصب واحد کنترل:

۱-ابتدا تعیین کنید که میخواهید بر حسب عادت کاربر، کنترل کننده را در دسته صندلی سمت راست یا چپ قرار دهید
۲-دسته صندلی را به سمت بالا بچرخانید و دو پیچ آن را باز کنید
۳-استاتور کنترل کننده را به لوله زیر دسته صندلی جفت کنید و آن را با پیچ محکم کنید
۴-سیم کناری که در پائین لوله قرار دارد را با کمربند به کنترل کننده پائین ببندید
۵-دو شاخه سیم کناری کنترل کننده را داخل پورت کنترل کننده پائینی در انتهای سمت راست کنید مطمئن شوید که برای صندلی مزاحمتی ایجاد نکرده باشد.

 

نصب صندلی

دسته های چپ و راست صندلی را به ترتیب به درون لوله مستطیلی زیر صندلی داخل کنید و پیچ های روی انرا محکم کنید. نگه دارنده صندلی را روی صندلی نصب کنید و مطمئن شوید که صندلی به حالت عمودی رو به بالا قرار دارد.

 

شارژ باطری

جهت عمر بیشتر باطری، باطری را به روش زیر شارژ کنید
وقتی که دو چراغ سبز روی راهنما روشن می شود بدین معناست که باطری کاملا شارژ شده است. وقتی که دو چراغ زرد روشن است بدین معنا است که نیاز به شارژ کردن دارد و اگر دو چراغ قرمز روشن باشد بدین معناست که باطری نیاز ضروری به شارژ دارد.

نکاتی در مورد شارژ باطری:
۱-پس از اتصال به برق، چراغ شارژ قرمز می شود که این بدین معناست که باطری در حال شارژ شدن است.پس از آنکه باطری شارژ شدچراغ دسبز روشن می شوددر این زمان اگر کنترل کننده را روشن کنید تمام چراغ های راهنما چشمک خواهند زد

توجه:اگر شما از ویلچری که باطری آن یا حدود کمی شارژ شده استفاده کنید، قابلیت باطری به مرور زمان کاهش یافته و عمر آن از حد پیش بینی شده کمتر میشود.
توجه:از ویلچر در زمان شارژ شدن استفاده نکنید.

 

کنترل سرعت

سرعت دستگاه به وسیله دستگیره کنترل سرعت که در عقب کنترل کننده قرار دارد، کنترل میشود. با چرخاندن دستگیره در جهت حرکت عقربه های ساعت، سرعت زیاد و با چرخاندن دستگیره در جهت عکس حرکت عقربه های ساعت، سرعت کم میشود.

 

ترمز

اگر شما اهرم کنترل را از مرکز آن (که ابتدا در وضعیت آماده قرار دارد) به هر طرفی فشار دهید، ترمز الکترومغناطیسی به طور خودکار رها خواهد شد به طوری که حرکت ویلچر الکتریکی آغاز میشود.اگر شما اهرم کنترل را رها کنید و به حالت آماده به کار برگردد، ویلچر الکتریکی حرکت کند خود را آغاز و سپس کاملا متوقف میشود.

 

حالت رانندکی دستی

ویلچر الکتریکی را می توان طوری تنظیم کرد که چرخ های آن در حالت آزاد قرار گیرند. در این حالت ممکن است به کسی نیاز داشته باشید تا شما را هل دهد. برای این منطور دو اهرم مرنبط موتور را ۹۰ درجه به داخل بچرخانید. در این حالت دستگاه ترمز ندارد و همانند یک ویلچر معمولی عمل خواهد کرد.

 

گردش به چپ و راست

اگر اهرم را به سمت راست فشار دهید در این صورت ویلچر به سمت راست خواهد چرخید و با چرخاندن اهرم کنترل به سمت چپ ویلچر به سمت چپ گردش میکند. با رها کردن اهرم کنترل ویلچر حرکت کند خود را آغاز میکند و سپس کاملا متوقف میشود

 

تنظیم دسته های صندلی

اجزای ستون صندلی طوری طراحی شده اند که قابل تنظیم و تغییر باشند. به طوری که شما بتوانید به راحتی ارتفاع صندلی را تا آن حد که مناسب وضعیت شما باشد تنظیم کنید. چهار قسمت برای تنظیم ارتفاع ستون صندلی وجود دارد که هر محدوده آن ۲۵ میلی متر است
برای تنظیم صندلی، پیچ و مهره آن را با استفاده از یک آچار از روی ستون صندلی باز کنید آنگاه ستون صندلی را تا ارتفاع مناسب تنظیم کرده سپس پیچ و مهره را دو باره محکم ببندید.

درباره ی najiteb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =